Závilost na online hraní hazardních her

Konstatování, že hraní hazardních her se může stát závislostí, jistě není žádným překvapením a je v poslední době často diskutovaným tématem v tisku i veřejností. Jak se však vypěstování takovéto závislosti vyhnout a jak jí účinně předcházet? Připravili jsme pro Vás několik tipu a triků, jak na to.

Hrát lze i bez závislosti, víme jak na to

Hraní hazardních her lze praktikovat i bez vypěstování jakékoliv závislosti, miliony hráčů po celém světe jsou toho ostatně i živoucím důkazem. Předpokladem, jak se závislosti na hraní hazardních her vyhnout je proto dodržování určitých, předem stanovených pravidel. Tyto pravidla by měli vycházet z povahy každého hráče a reflektovat jeho osobní časové, finanční a jiné možnosti. Tyto pravidla pak nejenže zabrání vypěstování závislosti, avšak mají za efekt též lepší prožitek ze hry.

Tipy a triky jak hrát bez závislosti

Zde si Vám v krátkosti dovolujeme uvést několik tipů, jak hrát hazardní hry online a nestat se přitom na takovémto hraní závislým. Zaprvé, stanovte si konkrétní limit, kolik můžete během jedné návštěvy online kasina maximálně prohrát nebo vyhrát. V případě, že se tomuto limitu budete blížit nebo jej dokonce překročíte, hraní ukončete. Zadruhé, stanovte si časový limit, tj. jak často, např. týdně nebo měsíčně budete hry hrát a kolik hodin maximálně denně budete ochotni hraní věnovat. Zatřetí, veďte si o výše uvedených věceh řádnou a přehlednou evidenci. Případné nedodržování pravidel tak budete mít sami na očích a uvědomíte si zpětně, kde jste udělali chybu a jak se této chybí do budoucna vyvarovat. V neposlední řadě, nebojte se v případě jakýchkoliv dotazů, pochybností či žádostí o pomoc obrátit na svého známého nebo na odborníka, nikdy není pozdě.

Nejlepší příběhy