Jedničná hra s čísly a kombinacemi

Ruleta je další z mnoha celosvětově proslulých her, která na 100% nechybí v žádném kasinu. Její unikátnost spočívá mj. i v tom, že její původ sahá až do 17. století. S ruletou se můžete setkat jak v její klasické tak v poslední době i s její stále rozšířenější elektronické podobě. Hitem posledních několika let je pak i tzv. video ruleta, tj. reálná hra, kterou můžete hráč s opravdovými protihráči třeba ze svého obývacího pokoje.

O co se v ruletě vlastně jedná?

Ruletu není zřejmě, díky její všeobecné známosti, třeba dlouze představovat. Řečeno proto v krátkosti, jde o hru, ve které se sází na padnutí konkrétního čísla, sloupců, kombinací nebo barvy. Hrací kolo je pak rozděleno na jednotlivá číselná pole, do kterých padá na kole roztočená kulička. Počet polí se liší podle toho, zda se jedná o tzv. francouzský typ rulety nebo tzv. americkou ruletu. U rulety francouzské je kolo rozděleno celkem na 37 polí, tj. hracích čísel od 0 do 36, u rulety americké celkem na 38 polí, tj. oproti ruletě francouzské je zde pole označené jako 00 navíc. Tato dvojitá nula u americké rulety pak logicky zvyšuje house edge kasina, pro hráče je tedy výhodnější z pohledu pravděpodobnosti případné výhry hrát ruletu francouzskou, z pohledu kasina pak samozřejmě naopak.

Herní strategie v ruletě

V souvislostí s početními hrátkami s pravděpodobností výhry spatřilo světlo světa i několik herních strategií či více nebo méně zaručených výherních postupů. Mezi nejznámější z nich patří tzv. Martingale nebo Fibonacci. Martingale spočívá ve zdvojnásobování vkladů po neúspěšné hře, tato metoda je však, stejně jakákoliv jiná metoda při ruletě, dlouhodobě neúspěšná a prodělečná, hráčům však dopřeje možnost si hru se všemi zvraty a emocemi prožít na vlastní kůži.

Nejlepší příběhy