Světová jednička mezi karetními hrami

Poker, to je dnes doslova synonymum pro hazardní hry. Jedná se o zřejmě vůbec nejoblíbenější a nejrozšířenější dnes hranou hazardní karetní hru na světe. Těžko říci, za co poker vděčí své oblíbenosti, zřejmě to však bude díky své napínavosti až do posledního okamžiku, možnosti nenadálých zvratů a nečekaných vývojů situace na stole a možnostem vysokých výher.

O co v pokeru vlastně jde?

Poker, obdobně jako jiné karetní hazardní hry, existuje v mnoha variantách. Zřejmě nejnámější z nich je v kasinech a online kasinech celosvětově rozšířený Poker Texas hold’em, velké popularitě se však těší například i Omaha hold’em. Poker se pak stal v poslední době natolik populárním, že světlo světa spatřila i jeho online video verze, kde můžete být v kontaktu se stolem a reálnými protihráči i z pohodlí Vašeho domova. Princip pokeru však zůstává, nehledě na jeho varianty, stejný, a to mít lepší výherní kombinaci než Vaši protihráči. V jednotlivých druzích pokeru se pak liší, kolik karet máte v dané hře k dispozici, tj. z kolika karet celkem můžete danou výherní kombinaci vytvořit.

V čem je poker jedinečný?

Krása pokeru spočívá v tom, že až do poslední chvíle si nemůžete být zcela jisti svojí výhrou. Můžete tak na ruce držet nejvyšší karty a mít vysokou šanci na výhru, avšak podlení karta může úplně vše změnit a vy tak odejít s prázdnou. Rovněž nelze opomenout tzv. blufování, díky kterému se poker stává ze hry náhody i psychologickou hrou nervů. Špičkový profesionální hráči proto nezřídka bývají i špičkovými psychology, kteří si často studují psychologii a hru svých protihráčů dlouhé hodiny předem. Konstatování, že i s velmi špatnými kartami se dají vyhrát opravdu velké peníze proto jistě nebude žadným překpavením. S pokerem se každopádně dokážete vychutnat, ať již doma se svými známými nebo v kasinu s amatérskými nebo profesionálními protihráči hodiny jedinečné a napínavé

Nejlepší příběhy