Modrá zóna 1: Kostarika, poloostrov Nicoya

První modrá zóna na seznamu je kostarický poloostrov Nicoya, malá oblast ležící cirka 2 hodiny jízdy po hrbolaté silnici od hlavního města San José. Nicoya je největší modrou zónou – domovem několika stovek stoletých občanů. Tady žije například 102-letý Panchita, který stále ještě denně seká dřevo k topení při přípravě jídla; 86-letá Filippa, která prodává své domácí tamales (národní jídlo z kukuřičného těsta plněné masem a chili omáčkou) a 95-letý Serillo, který navštěvuje své sousedy na kole. Hluboko v deštném lese žije nejstarší obyvatel ze všech, 107-letý Patrone! Tajemství dlouhověkosti Nicoyánců je ukryté ve vodě, která protéká zdejšími horami.

Tato voda patří k nejtvrdší v Kostarice, což znamená, že je plná minerálů. Díky tvrdé vodě má tělo silnější kosti a lepší svalovou činnost, zvláště když je člověk starší. Vápník, hořčík a voda – díky nim jsou cévy uvolněné, kosti posílené a tyto látky prospívají funkci celého těla. Silné kosti jsou jednou z cest k dlouhověkosti. Při užívání vápníku spolu s vitamínem D stárne kostra pomaleji.

Konzumujte vejce a mléčné výrobky nebo zelenou zeleninu jako např. brokolici.

Rodina zde drží pohromadě. To je další důležitý faktor pro dlouhý život. Zde je i ta nejjednodušší činnost proces, který vyžaduje fyzickou námahu, jako například příprava jídla, a to přispívá k dlouhému životu nicoyánců. Vidět 99-letého člověka sekat trávu kosou hovoří za vše. Posilujte své břišní, stehenní a prsní svaly tak, abyste si prodloužili život.

Tento clánek je z: Grapevine.cz, Grapevine.tv, grapevine.nu.

Nejlepší příběhy

Menu webu

Reklamy