Hra v kostky, hra napříč staletími

Kostky jsou jednou nejstarších hazardních her vůbec. Není proto divu, že si svojí oblíbenost zachovaly napříč staletími až do dnešní doby a Vy si je tak můžete vychutnat jak v jejich původní podobě v klasických kasinech, tak v jejích elektronické podobě v některém z online kasin z pohodlí Vašeho obývacího pokoje. Lze říci, že hru v kostky zná v některé z herních variant doslova úplně každý.

Kostky, varianty her

Jednotlivých hazardních her, k nimž hráči potřebují kostky je takřka nepřeberné množství. Tyto kostkové hry se pak od sebe odlišují mimo jiné podle počtu kostek, které jsou k dané hře zapotřebí, tj. obvykle je k dané hře potřeba od dvou do šesti kostek, cílem a tudíž i pravidly dané hry, množstvím hodů, které mají hráči při hře k dispozici, celkovým počtem hráčů, pro který je hra určena apod. V návaznosti na těchto faktorech se pak samozřejmě liší i herní strategie pro jednotlivé druhy kostkových her.

Craps, oblíbená varianta kostkových her

Zřejmě nejznámější a nejpopulárnější hrou v kostky je hra zvaná podle anglického originálního názvu, Craps. Při této velmi staré hře hrají hráči buď proti sobě nebo případně proti bankéřovi a sází na výsledek hodu, celkový výsledek více hodů nebo shodné hodnoty kostek při jednotlivém hodu. I tato hra má však po celém světě několik různých variant a pravidla hry se proto mohou do určité míry lišit. Před začátkem hry se proto vyplatí si pravidla proto vždy s ostatními hráči předem ujasnit, případně navštívit kasino, kde jsou pravidla hry jasně předem daná a závazná pro všechny hráče, či si odbobně zahrat z domova v kasinu v onlinové podobě.

Nejlepší příběhy